“En özel gününüz için uğraşmanız gereken onca şey arasında küçük bir ayrıntı gibi görünse de davetiye misafirlerinize yaşatacağınız düğünün kalitesinin göstergesidir. Peki davetiyenizi seçerken nelere dikkat etmelisiniz?”

Seçeceğiniz davetiyenin mutluluğunuzu tüm sevdiklerinizle paylaşmak için bir pusula  niteliğinde olduğunu unutmamanız gerekiyor. Önem vermeniz gereken ilk nokta davetiyenizin düğün konseptinize uygun olmasıdır. Örneğin bir kır düğünü tasarlıyorsanız çiçeklerle yada yeşilliklerle işlenmiş bir davetiye, lüks altın renkli bir davetiye konseptinden daha güzel bir etki bırakacaktır.

Düğün davetiyesi siparişi en az 2 ay öncesinden verilmeli ve düğünden 1 ay önce de dağıtımına başlanmalıdır. Düğün telaşıyla davetli listesine eklemeyi unuttuğunuz sevdiklerinizin olabileceği düşüncesiyle biraz fazla davetiye bastırmanız uygun olacaktır. 

Davetiye seçimi için çok fazla seçenek sizi bekliyor. Taşlı şık bir kutudan çıkan lüks bir düğün davetiyesi, davetiyenin yanında anı olarak gönderilmek üzere hazırlanan çikolata ya da bonbonlar, özel tasarım bir cam şişe içerisinde düğün davetiyesi ve esprili bir davetiye tercih edebileceklerinizden yalnızca birkaçı. Bu yazın davetiye trendi ise; gelin ve damatın baş harflerinin bulunduğu zarflar, kumaşlı ya da püsküllü davetiyer…

Davetiyenizi seçtikten sonra daha zarif görünmesi amacıyla zarfın üzerini kaligrafi sanatı ile yazdırmakta fayda var.

Kategoriler: Rehberler

Sohbeti başlat
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz !!
Merhaba, ben davetiyeci asistanın Burak.
Beğendiniz bir davetiye kartı varsa size yardımcı olmak isterim?